VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła wzięła udział w VI Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia,  który odbył się 30 września 2016 r. Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypominania sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć ją, mieli okazję nadrobić zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością przykładów mnożenia. Tydzień przed WMTDay uczniowie powtarzali tabliczkę mnożenia na lekcjach matematyki. Na korytarzu pojawiła się gazetka informacyjna o akcji ze sposobami i wierszykami ułatwiającymi zapamiętanie niektórych przykładów mnożenia.

Akcja polega na przeprowadzaniu krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez Komisje Egzaminacyjne. Ich skład tworzyli uczniowie pod opieką osoby dorosłej. W piątek, 30 września od godziny 8 Komisje Egzaminacyjne przeprowadzały krótkie egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas IV-VI i gimnazjum. Uczniowie wybierali los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia. Jeżeli uczestnik akcji podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł: MT EXPERT.  W  egzaminie brali udział nie tylko uczniowie ale i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Poza tym na lekcjach matematyki uczniowie rozwiązywali łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Punktem finałowym tegorocznej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia było wręczenie certyfikatów potwierdzających znajomość tabliczki mnożenia wszystkim uczniom, którzy pomyślnie zdali egzamin. WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY !!

Nad przebiegiem akcji czuwali nauczyciele matematyki.

Koordynator akcji B. Szmul

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA