„Czy to magia??? Nie, to czysta chemia!”

25.10.2016 r. w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja przyrody pt.: „Czy to magia??? Nie, to czysta chemia!”, którą przedstawiła grupa „Zaelektryzowani”. W programie pokazano „ żywą lekcję” przyrody, niezwykłe eksperymenty chemiczne, intrygujące ciekawostki o budowie organizmu, dużą kolekcję rekwizytów, a wszystko to w sposób łatwy i przystępny dla uczniów.

Lekcja w kinie

21.10.2016 r.  uczniowie klasy IIb, IIc, IIIa i IIIc uczestniczyli w „Lekcji w kinie” pt.: „Więc chodź, narysuj mój  świat – jak powstają filmy animowane”. Lekcja ta wprowadziła uczestników w niezwykły świat animacji  filmowej. Składała się ona z dwóch części. Na początku dzieci z prowadzącą zastanawiały się, dlaczego filmy animowane są dla nich tak atrakcyjne. Dowiedziały się, że filmy animowane nie składają się z ciągu płynnych obrazów, a z mnóstwa nieruchomych zdjęć. Na zakończenie pierwszej części lekcji wszyscy mieli okazję poznać proste techniki animowania, które mogą samodzielnie wypróbować w domu, m.in. kartkowania następujących po sobie rysunków oraz prostą metodę animacji podklatkowej. Dzieci samodzielnie, krok po kroku rysowały postać Kubusia Puchatka. W drugiej części lekcji obejrzały film pt.: „Mały Książę”.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

05.10.2016 r. w tym dniu  w Szkole Podstawowej nr 1 w Dynowie odbyła się uroczystość Ślubowania klasy I a. Na uroczysty apel zostali zaproszeni rodzice i dziadkowie uczniów. W obecności dyrekcji, nauczycieli, dzieci z klas drugich i trzecich oraz zaproszonych gości – uczniowie z przejęciem złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez dyrektora  pana Tadeusza Święsa na uczniów naszej szkoły. W części artystycznej najmłodsi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze, którą dodatkowo uatrakcyjnili rodzice. Przebrani za uczniów w humorystyczny sposób złożyli ślubowanie rodziców i zaprezentowali krótką inscenizację.