Kolejny wielki sukces dynowskich młodych lekkoatletów. Srebro w finale wojewódzkim w trójboju LA!!!

Finały w trójboju lekkoatletycznym zakończyły tegoroczną edycję Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Na stadionie CWKS „Resovia” w Rzeszowie 50 drużyn rywalizowało o ostatnie w tym roku szkolnym dyplomy, puchary i medale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Walka toczyła się także o punkty do współzawodnictwa szkół. Powiat rzeszowski reprezentowała drużyna SP1 w składzie Kocyło, Duchniak, Paździorny, Nowicki, Paściak.

Wszyscy zawodnicy musieli przebiec 60m, skoczyć w dal i rzucić piłeczką palantową. Na wynik szkoły składały się wyniki 4 najlepszych zawodniczek / zawodników.

Poziom zawodów był najwyższy od lat w tego typu zawodach.

WYNIKI DRUŻYNOWE CHŁOPCÓW:

1. SP Nr 4 Sanok – 526 pkt
  2. SP Nr 1 Dynów – 463 pkt
  3. SP Nr 1 Sanok – 431 pkt

Wielkie gratulacje dla drużyny i opiekuna Damiana Chudzikiewicza. Tymi zawodami kończymy sportowe zmagania w roku szkolnym 2016/2017.

Wycieczka klas Vb, IVa do Zamościa

W dniu 12.06.2017 r.  klasa Vb, IV a Szkoły Podstawowej udały się na wycieczkę klasową do Zamościa. Podczas wycieczki dopisywała nam pogoda oraz dobry humor. Pierwszym punktem wycieczki był ogród zoologiczny. Po obiedzie  Zamość i jego historię przedstawił nam przewodnik w osobie Janusza Malickiego. Pokazał nam on:

1. Rynek Wielki z arkadowymi kamienicami i ratuszem,

2. Rynek Solny i Wodny,

3. Akademia Zamojska,

4. Park na terenach pofortecznych, miejsce pamięci żołnierzy AK, straconych przez NKWD.

5. Synagoga renesansowa wraz z mykwą ,

6. Nadszaniec

7. Pomnik Jana Zamoyskiego,

8. Katedra zamojska.

Zapraszam do fotorelacji.

Wakacje tuż, tuż … a tymczasem wycieczki klasowe:)

W dniach 23-25 maja klasy 1 B i 2 B gimnazjum udały się na wycieczkę klasową do Wrocławia, Brzegu i Moszny. W trakcie wycieczki dopisywała nam pogoda i dobry humor. We Wrocławiu widzieliśmy Afrykarium, Wrocławskie zoo, Uniwersytet Wrocławski z Aulą Leopoldina i Wieżą Matematyczną, Halę Stulecia, Ogród Japoński, Ratusz, Wrocławski Rynek, Ostrów Tumski, Plac Solny, Stare Jatki. Bardzo podobał nam się Zamek Piastów Sląskich zwany „Wawelem” Dolnego Śląska, oraz bajkowy zamek w Mosznej, zwany polskim Disneylandem.

Zapraszam do fotorelacji 😉