Narodowe Święto Niepodległości

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 120 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (…) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (…)”

W dniu dzisiejszym społeczność szkolna wzięła udział w akademii z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Ten uroczysty apel upamiętniający bardzo ważne dla nas wydarzenie – ODZYSKANIE PRZEZ NASZ KRAJ NIEPODLEGŁOŚCI. Podczas obchodów dzieci i młodzież deklamowały wiersze, odegrane zostały scenki historyczne. Stało się już tradycją, że każdą akademię uświetnia występ szkolnego chóru, którym dyryguje pan J. Trybalski. Tym razem również mieliśmy okazję wysłuchać znanych i lubianych pieśni legionowych. Wystąpiły także dwie grupy taneczne. Starsza zaprezentowała Poloneza, młodsza Trojaka.

Apel przygotowali: B. Piejko, B. Szmul, J. Trybalski, M. Wójcik, M. Galej, K. Dziopak, E. Żak.