Święta, Święta idą Święta – uroczysta akademia z okazji Bożego Narodzenia 2017

W dniu 22.12.2017 r. odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Gośćmi apelu byli Burmistrz Miasta Dynowa p. Zygmunt Frańczak, W-ce Przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Krupa. Uczniowie przedstawili montaż muzyczno-słowny poświęcony Świętom Bożego Narodzenia. Ukazano przedświąteczną gorączkę, w której warto znaleźć choć chwilę, by zastanowić się, jaką symbolikę tak naprawdę mają Święta Bożego Narodzenia. Głównymi celami było przypomnienie tradycji i obrzędów związanych ze świętami, kształtowanie rozumienia i kultywowania zwyczajów świątecznych, szczególne znaczenie mają spotkania z rodziną przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka, nakrycia dla niespodziewanego gościa, składanie sobie życzeń, obdarowywanie się prezentami, choinka i wspólne śpiewanie kolęd. Na koniec nie zabrakło życzeń, które złożył Samorząd Uczniowski, Burmistrza Miasta, W-ce Przewodniczący Rady Rodziców oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr1 Tadeusz Święs.

Apel przygotowali: Elżbieta Słoninka, Danuta Kusińska, Jakub Trybalski, Małgorzata Galej.