Uroczystość nadania szkole imienia Twórców Niepodległej Polski

W HOŁDZIE TYM, KTÓRZY DALI NAM WOLNOŚĆ! – UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA SZKOLE

Z dniem 14 października zbiorowym patronem, „duchem opiekuńczym Szkoły” stali się Twórcy Niepodległej Polski. Fakt ten napawa nas dumą, ponieważ złożyliśmy hołd wszystkim Polakom, dzięki którym dane nam jest życie w suwerennym kraju. Poza tym Ich postawa życiowa, wyznawane wartości oraz dokonania codziennie dawać nam będą wzór do naśladowania oraz motywować do determinacji w działaniu, gdy obieramy sobie cele.

Podczas uroczystej mszy św. poświęcono nowy Sztandar. (foto) Następnie przy wtórze Orkiestry Dętej OSP w Dynowie odbył się przemarsz do Szkoły. Po odśpiewaniu hymnu, przywitaniu wszystkich gości oraz pozostałych zebranych, uroczyście przekazano Sztandar w ręce młodzieży. Miało miejsce ślubowanie przedstawicieli poszczególnych klas. Podczas licznych przemówień, m.in. wicemarszałka województwa podkarpackiego Stanisława Kruczka, nie szczędzono uskrzydlających słów oraz uświadamiania, jak ważne zadanie spoczywa na społeczności szkolnej, skoro reprezentują nas Wielcy Polacy.

W trakcie części artystycznej uczniowie wymownie oraz wzruszająco przedstawili fragment historii Polski, podczas którego wyróżnili postaci szczególnie zasłużone w procesie tworzenia Niepodległej.  Z dumą zaprezentowali Ich wizerunki oraz odśpiewali autorską pieśń Szkoły. W sali dało się czuć podniosłą atmosferę. Mamy nadzieję, że Twórcy Niepodległej każdego dnia będą w murach Szkoły otaczać nas opieką…

Serdecznie dziękujemy Wszystkim i każdemu z osobna, którzy dzielili z nami tę istotną oraz radosną chwilę. To niezwykle ważne!

Część artystyczna: B. Piejko, M. Mączyńska, J. Bielec, J. Trybalski

Dekoracje: M. Galej