Wyjazd na rewię do Areny Sanok

25 marca liczna grupa Uczniów z zachwytem obejrzała „Przygody Sindbada Żeglarza”. Tym razem nie odbyło się to na deskach teatralnych lecz w postaci rewii na lodzie! W sposób widowiskowy przedstawiono,w hali Arena Sanok, treść utworu Bolesława Leśmiana. Poza tym Uczniowie mogli podziwiać świetną jazdę łyżwiarzy-aktorów, barwne kostiumy, okazałe rekwizyty czy wsłuchać się w towarzyszące utwory muzyczne. Nie zabrakło również artystycznego tańca z ogniem! Oby więcej takich wyjazdów!

Wizyta Misjonarza z Ukrainy

21 marca br. nasza szkoła gościła ks. Marcina Mirasia, który na co dzień posługuje w parafii św. Jana Nepomucena w Bojanach. Ksiądz Marcin opowiedział o życiu na Ukrainie, o świętach w tym kraju oraz problemach, z którymi muszą zmierzyć się jego parafianie. W ramach wsparcia zorganizowano akcję charytatywną, uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przeprowadzili zbiórkę pieniędzy.

„Spotkanie” z niesamowitym Ambrożym Kleksem!

19 marca uczniowie klas IV uczestniczyli w kolejnej odsłonie Internetowego Teatru TVP dla Szkół. Tym razem dzieci na żywo obejrzały adaptację „Akademii pana Kleksa” Jana Brzechwy, która ułatwiła im zrozumienie lektury. „Spektakl familijny, opowiadał
o niezwykłej szkole Ambrożego Kleksa, w której nauka jest przyjemnością i niesamowitą przygodą. Kolorowy i roztańczony musical to niezapomniana podróż do świata wyobraźni”. Przedstawienie przygotował Teatr Maska z Rzeszowa.

www.teatrmaska.pl/spektakle/dzieci/akademia-pana-kleksa,spektakl57/

Koordynator: Monika Mączyńska