Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce

24 i 25 września odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych. Po zawodach powiatowych których zwycięzcy otrzymali przepustkę do reprezentowania powiatu rzeszowskiego w finale wojewódzkim, nasza szkoła reprezentowana była przez rekordowo liczną grupę 12 sportowców. Nasi uczniowie świetnie spisali się na tle szkół sportowych, reprezentantów oraz medalistów Mistrzostw Polski.

Brązowy medal zdobyła Gabrysia Marszałek w biegu na 600 m, 4 miejsce zdobyła sztafeta 4×100 m w składzie Chrapek Kacper, Duchniak Jakub, Kocyło Kacper, Martowicz Marek; 6 miejsce wywalczyła sztafeta 4×100 metrów dziewcząt w składzie: Kiełbasa Oliwia, Chorażykiewicz Paulina, Guzik Gabriela, Marszałek Hanna 11 miejsce w skoku w dal zajęła Hanna Marszałek.

Pozostali zawodnicy również godnie reprezentowali naszą szkołę zajmując nieco niższe miejsca: Oliwia Kiełbasa – skok w dal, Marek Martowicz – 100 m, Gabriel Paściak – 1000 m, Marcelina Domin-skok wzwyż, Marlena Paraniak – skok w dal.

Uczniów do zawodów przygotowali: Damian Chudzikiewicz, Radosław Telega.

Gabriela Marszałek – brązowa medalistka w finale wojewódzkim na dystansie 600 m, nowa rekordzistka szkoły z czasem 1:49,97