10 października – Święto Drzewa

Nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiego programu ogłoszonego przez ekologiczny Klub Gaja w 17. już edycji Święta Drzewa. Obchodzone jest ono w tym roku pod hasłem „ Drzewa dla klimatu”. Celem programu jest aktywizacja Polek i Polaków do podejmowania lokalnych akcji sadzenia i ochrony drzew z przesłaniem ochrony klimatu i różnorodności biologicznej.

10 października uczniowie klasy IVa spotkali się z panią Małgorzatą Kaczorowską, która bardzo ciekawie opowiadała o lesie, różnych gatunkach drzew, jakie możemy spotkać w naszej okolicy oraz jak ważne jest poszanowanie przyrody i nasz aktywny udział w tworzeniu pięknego środowiska wokół nas.

Punktem kulminacyjnym było posadzenie drzewa – platana. Uczniowie udali się na wybrane wcześniej miejsce, gdzie uroczyście posadziliśmy nasze młode drzewko. Odśpiewaliśmy mu również „Sto lat” – w końcu to jego urodziny! Nasz platan nie ma jeszcze imienia, zdecyduje o nim głosowanie.

Koordynator: Barbara Siekaniec

Fot.: Aneta Hołdys-Radoń