UCZNIOWIE ODWIEDZAJĄ GROBY NIEZNANYCH ŻOŁNIERZY

25.10.2019 roku uczniowie  klas III a i III b wraz z wychowawczyniami udali się na cmentarz. Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas, czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Celem wycieczki było zapalenie zniczy, złożenie kwiatów i oddanie hołdu poległym żołnierzom pochowanym w dwóch zbiorowych mogiłach na naszym cmentarzu. Wyjściu towarzyszyły zaduma i refleksja związana z nadchodzącym dniem Wszystkich Świętych.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

W październiku 2019 roku w  naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Była to akcja, prowadzona przez  sieć sklepów „Biedronka” pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” promująca czytelnictwo wśród najmłodszych i ich rodziców. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym i  każdego dnia przez minimum 10 minut musiało przeczytać dowolny tekst. Za tę pracę otrzymywało od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Systematyczne kolekcjonowanie naklejek za codzienne czytanie, było przepustką do wzięcia udziału w konkursie.

Centralnym elementem dekoracji konkursowej w tym roku było Magiczne Drzewo Słodziaków – zinterpretowane dowolnie przez nieograniczoną wyobraźnię dzieci.

Uczniowie klasy IIIa i IIIb  wysłuchali opowiadań, pochodzących  z książki „Przygody Gangu Słodziaków”, wspólnie śpiewali piosenki o swoich bohaterach oraz  przynosili do szkoły maskotki, przedstawiające Słodziaki.  Na  koniec wszyscy uczestniczyli w słodkim poczęstunku. Koordynatorami przedsięwzięcia były panie Anna Kędzierska i Weronika Potoczna.

Spotkanie z ilustratorką książek panią Marianną Oklejak

W dniach 23-25.10.2019 roku uczniowie klas I-III, wzięli udział w warsztatach ilustratorskich w Miejskiej Bibliotece Publicznej w  Dynowie. Zajęcia poprowadziła pani Marianna Oklejak, autorka książek, plakatów, okładek płyt, graficzka i ilustratorka popularnej serii książek dla dzieci pt. „Basia”. Laureatka wielu nagród i wyróżnień Polskiej Sekcji IBBY. W czasie spotkania dzieci dowiedziały się co to jest folklor i tradycje z nim związane; jak wyglądają wycinanki z różnych regionów Polski i jak za ich  pomocą opowiadać ciekawe historie. Dzieci tworzyły własne prace graficzne, którymi później pochwaliły się na klasowej wystawie.