ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęto złożeniem kwiatów pod tablicą pamiątkową ufundowaną na setną rocznicę. Następnie odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny w Kościele parafialnym. Dalsza część uroczystości odbyła się w naszej szkole. Wśród zgromadzonych byli m.in. Burmistrz Miasta Dynów Zygmunt Frańczak, Przewodniczący Rady Miasta Roman Mryczko, Ks. Proboszcz Stanisław Janusz, Radni Powiatowi, Radni Miejscy, Dyrektorzy placówek na terenie miasta, mieszkańcy oraz młodzież szkolna. Po przywitaniu gości odbyło się uroczyste nadanie tytułu „Zasłużony dla miasta Dynów”, które poświęcone był zmarłemu Bogusławowi Kędzierskiemu. Po tej części odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dynowie.Po niej odbył się występ Chóru Agencji Muzycznej ,,Violino” pod dyrekcją Bogusławy i Bogusława Dulskich. Całość uroczystości zakończył wieczór pieśni patriotycznych przygotowany przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” w Dynowie pt. „Dynów jedną śpiewającą rodziną”.

Fot. autorstwa R. Telega