Podsumowanie sportowe rok szkolny 2015/2016

15.11.2016 r. w budynku Urzędu Wojewódzkiego odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2015/2016 na szczeblu powiatu rzeszowskiego. W delegacji Zespołu Szkół w Dynowie znaleźli się uczniowie Michał Skałuba (zawodnik drużyny czwórboju lekkoatletycznego – III miejsce w finale wojewódzkim), Monika Malik, Oliwia Sas (wicemistrzynie województwa podkarpackiego w piłce ręcznej) oraz wicedyrektor p. Zbigniew Walus, p. Andrzej Dżuła, p. Dariusz Mazur, p. Damian Chudzikiewicz, p. Radosław Telega.

Powiat Rzeszowski został w roku szkolnym 2015/2016 sklasyfikowany na piątym miejscu wśród powiatów województwa podkarpackiego w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Gimnazjady, a więc w rozgrywkach, w których uczestniczą dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, gromadząc łącznie 4120 punktów. Najwięcej punktów dla Powiatu Rzeszowskiego w tych rozgrywkach zdobyły gminy:

1. Gmina Trzebownisko – 884 punkty,
  2. Gmina i Miasto Sokołów Młp. – 726 punktów,
  3. Miasto Dynów – 618 punktów.

W klasyfikacji szkół po raz pierwszy w historii istnienia powiatu rzeszowskiego Szkoła Podstawowa nr1 oraz Gimnazjum uplasowały się na najwyższym stopniu podium. Za zdobycie pierwszych miejsc wicedyrektor Zbigniew Walus odebrał dwa okazałe puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Uczniowie i nauczyciele odebrali dyplomy oraz nagrody.

Na zakończenie spotkania p. Andrzej Dżuła oraz p. Dariusz Mazur zostali odznaczeni medalami Podkarpackiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie. Serdeczne gratulacje!!!

Pamiątkowe puchary za zdobycie I miejsca w współzawodnictwie sportowym w powiecie rzeszowskim