Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

25 września dla uczniów klas II i III Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Dynowie odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Dynowie w ramach projektu „Nowe wyzwania dla dynowskiej książnicy-kreatywność czytelnicza źródłem radości, przyjemność i edukacji”.

Grzegorz Kasdepke zabrał dzieci w niesamowitą podróż do bajkowego świata swoich książek i bohaterów. Najmłodsi z ogromną radością słuchali zabawnych historii, zadawali trudne „życiowe” pytania a potem poprosili pisarza o autograf.

Grzegorz Kasdepke to najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Najbardziej znane tytuły to niewątpliwie: „Miasteczko misiów”, „Wakacje potworka”, „Najpiękniejsze mity dla dzieci”, „Przyjaciele”, „Rózga”, „Z piaskownicy w  świat” czy też „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” i wiele, wiele innych. Grzegorz Kasdepke jest też autorem cyklu opowieści o detektywie zwanym Pozytywką. W ostatnich latach powstały również audiobooki z utworami artysty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W swoich dziełach pisarz często przyjmuje dziecięcy punkt widzenia, być może dzięki temu jego utwory zyskały tak dużą popularność. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera. Grzegorz Kasdepke był także wieloletnim redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci „Świerszczyk”. Dorobek literacki pisarza świadczy o tym, że najmłodsi czytelnicy zawsze byli, są i z pewnością pozostaną najbliżsi jego sercu.