W dniu 30.10.2017 w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2016/2017 w Powiecie Rzeszowskim.

Pierwszy raz w historii Szkoła Podstawowa nr 1 została sklasyfikowana na 9 miejscu w województwie podkarpackim(na 632 sklasyfikowane) i 1 miejscu w Powiecie Rzeszowskim w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, a Gimnazjum w Dynowie zostało sklasyfikowane na  35 miejscu wśród szkół gimnazjalnych w województwie podkarpackim ( na 442 sklasyfikowane) i na 2 miejscu w Powiecie Rzeszowskim w rozgrywkach Gimnazjady. Okazałe puchary odebrał wicedyrektor Zbigniew Walus.

Na spotkanie zostali również zaproszeni nauczyciele wychowania fizycznego : mgr Anna Martrowicz, mgr Dariusz Mazur, mgr Damian Chudzikiewicz, mgr Radosław Telega którzy otrzymali z rąk wicestarosty Pana Marka Sitarza dyplomy „za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w Powiecie Rzeszowskim” wraz z drobnymi upominkami.

W klasyfikacji gmin bardzo wysokie miejsce – 24 w województwie ( na 160 sklasyfikowanych) i 3 miejsce w Powiecie Rzeszowskim– zajęło Miasto Dynów. Należy tylko wspomnieć, że w Dynowie punktowały 2 szkoły ( SP Nr1 i Gimnazjum w Dynowie) co jest jedynym przypadkiem wśród pierwszej 70 gmin i miast w województwie podkarpackim. Zarówno w gminie Trzebownisko (1 miejsce w Powiecie Rzeszowskim) jak i gminie miejskiej Sokołów Małopolski (2 miejsce) punktowało odpowiednio 15 szkół – Trzebownisko i 12 szkół –Sokołów Małopolski.

Spotkanie nie mogło sie odbyć bez najważniejszych aktorów rywalizacji sportowej a więc uczniów, medalistów imprez sportowych na szczeblu wojewódzkim.

I znów historyczna chwila dla naszej szkoły bo  ekipa młodych sportowców, zdobywców medali na zawodach wojewódzkich nigdy nie była tak liczna.Warto przypomnieć najlepsze osiagniecia w roku szkolnym 2016/2017:

• Jakub Kocaj (I miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w czwórboju LA)
  • sztafeta 4X100 m chłopców ( I miejsce w IMS w województwie)
  • drużyna dziewcząt w piłce ręcznej (II miejsce w IMS w województwie)
  • drużyna chłopców w trójboju LA (II miejsce w IMS w województwie)
  • drużyna chłopców w czwórboju LA( II miejsce w IMS w województwie)
  • sztafeta szwedzka (II miejsce w IMS w województwie)
  • Hanna Marszałek (III miejsce w IMS w biegach przełajowych w województwie)
  • sztafeta 4×100 m dziewcząt (III miejsce w IMS w województwie)
  • sztafeta szwedzka dziewcząt (III miejsce w IMS w województwie)
  • sztafeta 4×100 m dziewcząt (II miejsce w Gimnazjadzie w województwie)
  • sztafeta szwedzka dziewcząt (III miejsce w Gimnazjadzie w województwie)
  • drużyna dziewcząt w piłce ręcznej (III miejsce w Gimnazjadzie w województwie).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.