Pierwsi na Dynowszczyźnie!

10 listopada 2017 r.  klasy drugie i trzecie gimnazjum  pod opieka  p.Beaty Piejko wzięły udział w IV edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego Tydzień Konstytucyjny #Moja Konstytucja, zorganizowanego przez Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy w Warszawie.

Celem projektu było zwrócenie uwagi uczniów na  praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji, rolę sądów powszechnych w stosowaniu prawa w Polsce i  promowanie świadomego obywatelstwa.

Warsztaty poprowadziła adwokat Magdalena Papiernik.

Patronat Honorowy nad Tygodniem Konstytucyjnym objął Rzecznik Praw Obywatelskich dr Adam Bodnar.

Starajmy się pamiętać wypowiedź prof. Ewy Łętowskiej, długoletniego Rzecznika Praw Obywatelskich, sprawującej nadzór merytoryczny nad tym ogólnopolskim wydarzeniem, która stwierdziła: Dlatego tak, jak się prowadzi dzieci szkolne do muzeum czy na koncert, tak samo powinno się przybliżać im prawo. I uczyć, że z natury rzeczy przeznaczone jest ono do funkcjonowania w świecie, który nie jest doskonały…”.

Entuzjastyczne reakcje uczniów świadczyły o tym, że tego typu inicjatywa jest potrzebna.

Awans do finału wojewódzkiego w Igrzyskach Dzieci w badmintonie drużynowym dziewcząt

W dniu dzisiejszym żeńska drużyna badmintona PSP1 Dynów w kategorii młodszej wystąpiła w półfinale wojewódzkim. Zespół stanowiły dziewczęta z rocznika 2006 z kl. Va Gabriela Guzik, Hanna Marszałek. Zawody zostały przeprowadzone w SP5 w Przemyślu. Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach. W fazie grupowej dynowskie zawodniczki zanotowały jedną wygraną oraz przegraną. To wystarczyło by zameldować się w półfinale, gdzie gładko uległy rówieśniczkom z Medyki w stosunki 0:3. Po tej przegranej rywalizacja przeniosła się o grę o miejsca 3-4. Był to niezwykle ważny mecz, gdyż wygrana dawała awans do wielkiego finału. Do tej ostatnie gry dziewczęta przystąpiły z gospodyniami z Przemyśla. Wynik był jednogłośny: Dynów – Przemyśl 3:0.

Zaznaczyć przy okazji należy, że drugi rok z rzędu uzyskujemy awans do finału wojewódzkiego w tej kategorii.

Opiekunem drużyny był. R. Telega