Z kalendarium edukacji wczesnoszkolnej

W dniu 25 września 2017 roku uczniowie edukacji wczesnoszkolnej byli na spotkaniu z autorem książek dla dzieci Grzegorzem Kasdepke. Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dynowie, z którą współpracuje nasza szkoła.

W dniu 28 września 2017 roku uczniowie klasy trzeciej uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Ziemi Przemyskiej w Przemyślu i Zamku w Krasiczynie. Mieli okazję zwiedzić te obiekty i poznać ich historię.

W dniu 05 października 2017 roku, dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Dynowie, nasi najmłodsi uczniowie mieli możliwość spotkać się z „opowiadaczem-pisarzem”  Michałem Malinowskim. Pisarz wprowadził uczniów w magiczny świat literatury dziecięcej oraz starał się rozbudzić  u dzieci zainteresowanie książkami.

W dniu 20 października 2017 roku nasi uczniowie uczestniczyli w wycieczce do Korczyny. Zwiedzili  tam Pijalnię Czekolady, urządzoną w stylu „starej fabryki” z licznymi elementami klimatu steampunkowego  (jeden z nurtów science-fiction). Rury, zawory, elementy podświetlane i ruchome fascynowały szczególnie dzieci, ale robiły  też wrażenie na dorosłych. Pod jedną ze ścian bez przerwy pracowała  ogromna czekoladowa fontanna. Wewnątrz pijalni były rozłożone tory, po których jeździły niewielkie pociągi. Uczniowie wrócili bardzo zadowoleni.

W dniu 10 listopada 2017 roku podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klasy III a zatańczyli taniec ludowy „Trojak”, czym wprawili w zdumienie całą zgromadzoną publiczność. Otrzymali bardzo duże brawa.

W dniu 21 listopada 2017 roku nasi uczniowie wzięli udział w wycieczce do kina Helios w Rzeszowie, gdzie obejrzeli  film pt.: „ E-motki”. Po seansie udali się na poczęstunek do MC Donald’s.

W dniu 22 listopada 2017 roku uczniowie wzięli udział w konkursie pt.: „W świecie legend” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie oraz klub „Bartkowiak”. Konkurs został uświetniony naszymi tradycyjnymi tańcami w wykonaniu najmłodszych uczniów z różnych szkół.

W dniu 28 listopada 2017 roku uczniowie klasy IIIa wzięli udział w II przeglądzie teatrzyków dziecięcych zorganizowanym przez Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” i Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie.

W dniu 30 listopada 2017 roku odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami wspólnie bawiły się i tańczyły  przy dźwiękach skocznej muzyki. Panie wychowawczynie zorganizowały wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętni uczniowie mogli  zaprezentować wybitne zdolności i  umiejętności, m.in. piękny śpiew, czy  taniec. Podczas przerw wszyscy mogli się posilić i ugasić pragnienie. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć .

W dniu 06 grudnia 2017 roku  uczniowie klas I-III doczekali się wizyty upragnionego Mikołaja. Wszyscy z euforią powitali miłego gościa i obiecali, że będą grzeczni i postarają się nie sprawiać kłopotu swoim rodzicom ani nauczycielom. Po takich deklaracjach Mikołaj przystąpił do swojego zadania – obdarował uczniów miłymi upominkami, przyjmowanymi  przez dzieciaki z wypiekami na twarzach i z nieskrywaną radością.

W dniu 06 grudnia 2017 roku uczniowie klasy IIIa  pojechali do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, gdzie obejrzeli spektakl pt. „ Przygody Koziołka Matołka”. Zabawne przygody niesfornego Koziołka dostarczyły wszystkim ogromnej dawki śmiechu i radości. Po przedstawieniu uczniowie mieli możliwość zrobienia zdjęć z Koziołkiem oraz zostali zaproszeni na prawdziwą scenę, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w teatrze. Wycieczka zakończyła się wspólnymi zabawami w Centrum Zabaw „ Fantazja”. W tym wyjątkowym miejscu udało się spotkać św. Mikołaja, który wręczył wszystkim dzieciom drobne upominki.

20 grudnia 2017 r. znów zapachniało bożonarodzeniowymi pierniczkami w naszej świetlicy szkolnej. Dekorowanie lukrem i kolorowymi posypkami świątecznych ciasteczek stało się już tradycją dla świetlicowych dzieci i ich wychowawców. Efekty wspólnej pracy degustowano przy dźwiękach kolęd, a najpiękniejsze cacka zostały zabrane przez dzieci do domów jako choinkowe ozdoby.

22 grudnia 2017 roku był ostatnim, ale też szczególnym dniem przed świąteczną przerwą od zajęć szkolnych. Każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała klasową wigilię, podczas której przypominano tradycje i  zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Rodzice przygotowali tradycyjne potrawy, a uczniowie przystroili klasy. Po życzeniach i posiłku było wspólne śpiewanie kolęd przy pięknie ozdobionej choince.

W dniu 22 grudnia 2017 roku podczas apelu z okazji Świąt Bożego Narodzenia nasi najmłodsi uczniowie z klas pierwszych pięknie śpiewali przygotowane kolędy. Zostali za to nagrodzeni brawami.