Uwaga uczniowie i rodzice

Od jakiegoś czasu w sprzedaży pojawiły się zabawki pod wspólną nazwą Slime (glutki). Szalone nazwy, zwariowane kolory i wydawać by się mogło, że to wyśmienita rozrywka, gdyby nie fakt, że zabawa nimi może skończyć się silną reakcją uczuleniową lub oparzeniami. W ostatnim czasie w Internecie oraz telewizji pojawiło się wiele filmików instruktażowych podających, w jaki domowy sposób zrobić sobie taką zabawkę.Przy tych filmikach nie ma żadnych ostrzeżeń o niebezpieczeństwie dla zdrowia, a nawet życia użytkowników. W większości instrukcji, które można znaleźć potrzebne są różne chemiczne składniki, kontakt z którymi może być niebezpieczny.

W związku z tym zabraniamy przynoszenia do szkoły tego typu rzeczy.

Jak uchronić dziecko przed oparzeniami spowodowanymi zabawą domowym glutkiem?

Szanowni rodzice: czuwajcie nad bezpieczeństwem swoich dzieci. Upewnijcie się, że Wasze dzieci mają świadomość zagrożeń, jakie niesie za sobą używanie niektórych składników. Jeśli dzieci uwielbiają zabawy plastyczne, zamiast zabawy chemikaliami, zróbcie z nimi figurki z masy solnej. Taka zabawa może dać tyle samo frajdy, a jest o wiele bezpieczniejsza.

Pedagog szkolny M. Kasprowicz