Finał wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych – Kolbuszowa 23.04.2018 r.

W dniu dzisiejszym na obiekcie „Fundacji na rzecz kultury fizycznej” w Kolbuszowej odbyły się w finały wojewódzkie w drużynowych biegach przełajowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny młodsza dziewcząt z klas V-VI oraz starsza chłopców klas II/III Gimnazjum.

Drużyna dziewcząt z liderką Hanną Marszałek uplasowała się na znakomitym III miejscu, dziewczęta odebrały pamiątkowe medale, dyplom oraz okazały puchar. Należy podkreślić, nasza drużyna łącznie zebrała 93 pkt., tyle samo co II drużyna, lecz decydował najlepszy wynik indywidualny.

Drużyna chłopców w swojej kategorii ostatecznie zajęła VI miejsce, w stawce dwunastu drużyn.

Opiekunowie drużyn: Radosław Telega, Damian Chudzikiewicz.

Na koniec serdeczne podziękowania dla właścicieli lokalu „LUBIĘ TO” za ufundowanie posiłku oraz kart podarunkowych!!!

Konkurs talentów

W dniu 20.04.2018 roku uczniowie z klasy I b oraz III a wzięli udział w II Powiatowym konkursie „Szukamy talentów” zorganizowanym przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Dynowie. Klasę pierwszą przygotowały panie: W. Potoczna i A. Kędzierska, a klasę trzecią p. K. Dziopak. Uczniowie klasy pierwszej zaśpiewali dwie piosenki pt.: „Leśne dzwonki” i „Maszeruje wiosna”. Natomiast klasa trzecia zatańczyła „Trojaka”.

Wyjazd do Wieliczki

W dniu 19.04.2018 roku uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Wieliczki. Uczniowie odkrywali Solilandię wędrując  po trasie turystycznej przez kopalnię soli „Wieliczka”. Wędrówka połączona była z odkrywaniem sekretów krainy bajek. Mali podróżnicy spotkali Skarbnika, pobawili się w towarzystwie wesołego soliludka. Po wyczerpującej wędrówce uczniowie udali się na obiad w kopalnianej restauracji. Na zakończenie uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.