TURNIEJ COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE ZSzZ vs GIMNAZJA.

W dniu 25 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Dynowie odbył się turniej Counter-Strike Global Offensive ZSzZ vs Gimnazja, w którym uczestniczyły drużyny gimnazjalistów: Szkoły Podstawowej w Bachórzu, Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku, Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dynowie (2 drużyny), Szkoły Podstawowej nr 1 w Harcie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jaworniku Polskim, Szkoły Podstawowej w Łubnie oraz Zespołu Szkół i Placówek w Manasterzu. Patronat nad turniejem sprawowało Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie.

Turniej rozgrywany był w trybie best-of-one, a mecze trwały do momentu, w którym jedna z drużyn osiągnęła bilans 16 rund. Uczestnicy wykazali się fantastyczną umiejętnością pracy w grupie, doskonałym refleksem oraz sprawnością manualną. Po zaciętej rywalizacji do finału gimnazjalistów dostała się drużyna Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku „LenoPaleno” i Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dynowie „Adam i Przyjaciele”. Zwyciężyła drużyna gimnazjalistów z Dubiecka, która zagrała rozstrzygający mecz z uczniami ZSzZ w Dynowie z klasy 3TI w składzie: Jakub Barć, Adrian Baluch, Marcin Giergont, Karol Barański i Marcin Pyś. Uczniowie naszej szkoły udowodnili, że są niepokonani, gdyż zwyciężyli z najlepszą drużyną gimnazjalistów.

Wszystkie drużyny z gimnazjów otrzymały z rąk Pani Dyrektor ZSzZ w Dynowie Haliny Cygan dyplomy oraz upominki, zaś finaliści  (drużyna Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dubiecku „LenoPaleno” i drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Dynowie „Adam i Przyjaciele”) nagrody ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych w Dynowie i firmę Wirtualny Świat Maciej Toczek.

Rozgrywane mecze można było oglądać na transmisji live w serwisie YouTube na kanale sHyer, który należy do ucznia Michała Niedźwiedzia z kl. 2TI, który obok Grzegorza Szałajko kl. 4TI  i Radosława Nowaka kl. 2a był komentatorem. Obsługą techniczną zajmował się uczeń: Jakub Barć z klasy 3TI. Organizatorami imprezy byli nauczyciele przedmiotów informatycznych: Pani Honorata Mikoś i Pan Wojciech Hamerla.

Zwycięzcom gratulujemy niebywałych umiejętności oraz życzymy dalszego rozwijania pasji!

Uczestnikom turnieju oraz wszystkim uczniom i nauczycielom zaangażowanym w jego organizację serdecznie dziękujemy.