5 porcji zdrowia w szkole

Uczniowie klasy II a i II b pod opieką pań W. Potocznej i A. Kędzierskiej wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „5 porcji zdrowia w szkole”. Jego celem było zwrócenie uwagi na potrzebę prawidłowego żywienia dzieci w młodszym wieku szkolnym. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o korzyściach płynących ze spożywania owoców, warzyw i wytwarzanych z nich soków. Uczyli się o zdrowym żywieniu, niezbędnym do prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Poznali etapy produkcji soków, a także zapoznali się z piramidą żywieniową. Na lekcji z edukacji technicznej samodzielnie wykonali zdrowe, kolorowe i pyszne kanapki. Zajęcia zakończyły się wykonaniem wspólnej pracy konkursowej  –  plakatu przedstawiającego ideę „5 porcji zdrowia” w codziennej diecie dzieci.