Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

Czy znacie te zwierzaki? TAK…. To SŁODZIAKI!!!

W październiku 2018 r.w  naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Związane było to z akcją, prowadzoną przez  sieć sklepów „Biedronka” pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” promującą czytelnictwo wśród najmłodszych i ich rodziców. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym i  każdego dnia przez minimum 10 minut musiało przeczytać dowolny tekst. Za tę pracę otrzymywało od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Systematyczne kolekcjonowanie naklejek za codzienne czytanie, było przepustką do wzięcia udziału w konkursie, polegającym na wykonaniu komiksu o dalszych przygodach Słodziaków. Konkurs odbył się w ramach projektu edukacyjnego „Szkolne Przygody z Gangiem Słodziaków”.  Uczniowie klasy IIa i IIb  wysłuchali opowiadań, pochodzących  z książki „Przygody Gangu Słodziaków”, wspólnie śpiewali piosenki o swoich bohaterach oraz  przynosili do szkoły maskotki, przedstawiające Słodziaki.  Na  koniec wszyscy uczestniczyli w słodkim poczęstunku. Koordynatorami przedsięwzięcia były panie Anna Kędzierska i Weronika Potoczna.