W dniu 13.11.2018 w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyło się Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży za rok szkolny 2017/2018 w Powiecie Rzeszowskim.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 została sklasyfikowana na 12 miejscu w województwie podkarpackim(na 606 sklasyfikowane) i 1 miejscu w Powiecie Rzeszowskim w rozgrywkach Igrzysk Dzieci, a Gimnazjum w Dynowie zostało sklasyfikowane na  55 miejscu wśród szkół  w województwie podkarpackim ( na 573 sklasyfikowane) i na 3 miejscu w Powiecie Rzeszowskim w rozgrywkach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Okazałe puchary odebrała wicedyrektor Elżbieta Żak.

Na spotkanie zostali również zaproszeni nauczyciele wychowania fizycznego : mgr Dariusz Mazur, mgr Damian Chudzikiewicz, mgr Radosław Telega, którzy otrzymali z rąk wicestarosty Pana Marka Sitarza dyplomy „Za działalność na rzecz rozwoju kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej w Powiecie Rzeszowskim” wraz z drobnymi upominkami.

W klasyfikacji gmin bardzo wysokie miejsce – 29 w województwie ( na 160 sklasyfikowanych) i 2 miejsce w Powiecie Rzeszowskim– zajęło Miasto Dynów. Należy tylko wspomnieć, że w Dynowie punktowały 2 szkoły ( SP Nr 1 i Gimnazjum w Dynowie) co jest jedynym przypadkiem wśród pierwszej 70 gmin i miast w województwie podkarpackim.  Pamiątkową nagrodę odebrał obecny na podsumowaniu Burmistrz Miasta Dynowa Pan Zygmunt Frańczak.

Spotkanie nie mogło się odbyć bez najważniejszych aktorów rywalizacji sportowej a więc uczniów, medalistów imprez sportowych na szczeblu wojewódzkim, których reprezentowała Paulina Chorążykiewicz (w-ce mistrzyni w biegu drużynowym w biegach przełajowych z Kolbuszowej).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.