Wizyta policjantów

Na zaproszenie Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr1 w Dynowie w dniu 17.09 br. mury naszej szkoły odwiedzili policjanci Komedy Miejskiej Policji z Rzeszowa.

Funkcjonariusz omówił zagadnienia dotyczące cyberprzemocy i cyberprzestępczości. Uczniowie dowiedzieli się jakie zagrożenia związane są z światem wirtualnym i przesyłaniem informacji za pomocą internetu.Policjanci przekonywali uczniów, aby dbali o swoje bezpieczeństwo i zwrócili uwagę na odpowiedzialność wynikającą z zamieszczania w sieci własnego i cudzego wizerunku.

Uczniowie dowiedzieli się także, czym są przemoc i agresja oraz jakie zachowania świadczą, iż jesteśmy ich świadkami. Stróż prawa przypomniał wszystkim również o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegł także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, np. nadzoru kuratora bądź skierowania sprawy do sądu rodzinnego. W trakcie wizyty zaciekawieni uczniowie zadawali pytania, na które funkcjonariusz udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Było to bardzo ważne i pouczające spotkanie. Dzięki niemu uczniowie po raz kolejny uświadomili sobie, że przemoc i agresja są negatywnymi zachowaniami oraz że należy się im stanowczo przeciwstawiać.

Specjalnym gościem były dwa psy policyjne, które są wykorzystywane w czasie imprez masowych oraz przestępstw narkotykowych.