Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków

W październiku 2019 roku w  naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków. Była to akcja, prowadzona przez  sieć sklepów „Biedronka” pod hasłem „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” promująca czytelnictwo wśród najmłodszych i ich rodziców. Aby wypracować nawyk codziennego czytania, dziecko otrzymało album z drzewkiem czytelniczym i  każdego dnia przez minimum 10 minut musiało przeczytać dowolny tekst. Za tę pracę otrzymywało od wychowawcy naklejkę ze Słodziakiem. Systematyczne kolekcjonowanie naklejek za codzienne czytanie, było przepustką do wzięcia udziału w konkursie.

Centralnym elementem dekoracji konkursowej w tym roku było Magiczne Drzewo Słodziaków – zinterpretowane dowolnie przez nieograniczoną wyobraźnię dzieci.

 Uczniowie klasy IIIa i IIIb  wysłuchali opowiadań, pochodzących  z książki „Przygody Gangu Słodziaków”, wspólnie śpiewali piosenki o swoich bohaterach oraz  przynosili do szkoły maskotki, przedstawiające Słodziaki.  Na  koniec wszyscy uczestniczyli w słodkim poczęstunku. Koordynatorami przedsięwzięcia były panie Anna Kędzierska i Weronika Potoczna.