Indywidualne mistrzostwa powiatu w lekkiej atletyce

W dniach 22 i 27.09.2021 na stadionie Resovii w Rzeszowie odbyły się indywidualne zawody powiatowe Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Naszą szkołę reprezentowała ponad 40 osobowa grupa uczniów. Najbardziej wartościowy rezultat osiągnął Maciej Sarnicki który wygrał skok wzwyż osiągając rekord życiowy -160 cm. Złoty medal zdobyła także sztafeta 4×100 m w składzie Jakub Bembenek, Maciej Sarnicki, Hubert Tarnawski,Bartłomiej Duda. Srebro w biegu na 1000 m po pasjonującym finiszu zdobył Gabriel Paściak. Brązowe medale w kategorii chłopców wywalczyli Hubert Tarnawski w biegu na 300 m oraz Robert Jandziś w pchnięciu kulą. W kategorii młodszej najszybszy na 60 m okazał się Ivan Lazarevic, a srebrny medal w biegu na 1000 m zdobył Jakub Kędzior.

Wśród dziewcząt starszych srebrne medale zdobyła sztafeta 4×100 m w składzie Julia Stankiewicz, Marlena Paraniak, Aleksandra Potoczna, Amelia Kulon. Srebrne medale także odebrały: Natalia Mudryk w pchnięciu kulą, Marlena Paraniak w skoku w dal, Amelia Kulon w biegu na 300 m, Eliza Tyka w rzucie oszczepem.

Opiekunami uczniów byli: Damian Chudzikiewicz, Radosław Telega

Fot. Radosław Telega