Narodowe Święto Niepodległości

W 2021 roku obchodzimy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To jedno z najważniejszych świąt państwowych obchodzone na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Nie zabrakło pieśni patriotycznych oraz wierszy, które nawiązywały do tematyki niepodległościowej oraz Ojców niepodległości naszego kraju.

11 LISTOPADA to data szczególnie bliska sercom wielu Polaków, to święto całego narodu polskiego, który czci pamięć i oddaje hołd tym, którzy w wielkim trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną i upragnioną niepodległość. Nie wolno nam zapomnieć o bohaterach naszej wolności: Piłsudskim, Dmowskim, Paderewskim, Witosie. Pamięć o nich winniśmy przekazywać naszym dzieciom i wnukom. Przekazać im, jak różnymi ścieżkami szli ku Niepodległej – Ojcowie Polski Odrodzonej. Tylko w ten sposób spłacimy dług wdzięczności wobec naszych przodków, którzy przelewali krew, aby Polska była wolna.

Apel przygotowała Pani Beata Piejko.

Fot. G. Iwański, R. Telega