Laboratoria Przyszłości dla szkół

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Głównym celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób interesujący, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Za pozyskane środki finansowe szkoły zakupią nowe urządzenia technologiczne oraz pomoce naukowe potrzebne w kształtowaniu i rozwijaniu zdolności uczniów.

W ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” PSP NR1 w Dynowie otrzymała 156 tyś. zł. Dotychczas zakupiono m.in. aparat fotograficzny Canon EOS 90D wraz z wymiennymi obiektywami, kamerę cyfrową Canon Legria HFG60, drukarkę 3D z filamentami, oświetlenie do realizacji nagrań, mikrofon kierunkowy, gimbal do aparatu, komputery przenośne Acer, dyski zewnętrzne, okulary wirtualnej rzeczywistości VR, tablice ścierne smart.

Realizacja projektu trwa do 31.08.2022 r. Zakupione pomoce pozwolą na stworzenie profesjonalnej pracowni fotograficznej i 3D.