Świetlicowi ogrodnicy

Zbliżająca się do nas coraz większymi krokami wiosna zachęciła świetlików i ich wychowawczynie do założenia hodowli roślin: warzyw i kwiatów na szkolnych parapetach.

Do tego celu wykorzystaliśmy plastikowe minidoniczki, które błyskawicznie zostały napełnione podłożem do wysiewu. Sadziliśmy wspólnie czosnek, cebulkę a także sialiśmy nasiona: bazylii, tymianku, rukoli, lubczyku, kolendry, rzodkiewki i groszku pachnącego.

W trakcie sadzenia dzieci dzieliły się swoimi pomysłami i wiedzą na temat rozwoju roślin, pielęgnacji, pikowania i degustacji ulubionych nowalijek.

Słuchając uważnie instrukcji wychowawczyń dzieci świetnie poradziły sobie w tego typu zajęciach praktycznych.

Nabyte umiejętności być może zachęcą dzieci do dalszej pracy ogrodniczej w swoich przydomowych ogródkach.

Na efekty naszej pracy nie trzeba było długo czekać, bo już po ok. 3 dniach pojawiły się pierwsze kiełki rzeżuchy, rzodkiewki i groszku.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i zainspirowania się naszym pomysłem, który przyniósł wszystkim mnóstwo radości i dobrej zabawy.

Wychowawczynie świetlicy:

B. Siekaniec, A. Hołdys-Radoń

Lubimy pomagać

W dniach 9.03.2022 r. – 22.03.2022 r. wychowawczynie świetlicy szkolnej Panie B. Siekaniec i A. Hołdys-Radoń wraz z wychowankami zorganizowały WIOSENNY KIERMASZ OZDÓB GIPSOWYCH.

Całkowity dochód ze sprzedaży został przekazany na pomoc dla potrzebujących uchodźców z Ukrainy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i tak chętnie nabywali nasze ozdoby.