Zdrowo jemy, żywności nie marnujemy, a odpady segregujemy!

12 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty edukacyjne „Zdrowie żywienie”. Spotkanie prowadziła Pani dietetyk mgr inż. Ewelina Szeremeta-Łach. Adresatem były klasy 4 oraz 5. Omówiono piramidę zdrowego żywienia, produkty o pozytywnym i negatywnym znaczeniu dla naszego zdrowia. Była także omówiona tematyka segregacji śmieci i nie marnowaniu żywności. Uczniowie pracowali w trzech grupach, gdzie przyrządzali m. in.koktajl bananowy, koreczki owocowe oraz kanapki z twarożkiem i zielonym ogórkiem.

Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolonej w piłce ręcznej chłopców

11 kwietnia w hali sportowej szkoły Sióstr Pijarek w Rzeszowie odbyły się zawody rejonowe IMS w p. ręcznej chłopców. Do zawodów przystąpiły mistrzowie powiatów, były to szkoły z Dynowa, Łańcuta i Rzeszowa. Zagrano systemem „każdy z każdym”. A oto wyniki:

Łańcut – Rzeszów 13:10, Dynów – Łańcut 7:10, Dynów – Rzeszów 13:8

Klasyfikacja końcowa:

1. Łańcut
  2. Dynów
  3. Rzeszów

Dwie pierwsze zespoły uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego!!! Opiekunem naszego zespołu jest Dariusz Mazur.