Apel – Wielkanoc 2022

Wielkanoc to najważniejsze święto w Kościele katolickim. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie tych świąt, warto zwrócić myśl ku temu, co w nich najistotniejsze i zachęcić dzieci do refleksji nad męką i śmiercią Chrystusa, i nad triumfem zmartwychwstania. W środę, 13 kwietnia, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w apelu z okazji Świąt Wielkanocnych. Aby tradycji stało się zadość, dzieci i młodzież wystawiła swe przedstawienie. Hasłem przewodnim apelu w tym roku były słowa „Każdy kto żyje i wierzy we Mnie nie umrze na wieki”. W akademii ukazano m. in. grzechy, które występują w naszym codziennym życiu oraz cechy, którymi powinnyśmy się kierować, by być dobrym człowiekiem. Na koniec akademii życzenia dla całej społeczności szkolnej złożył Dyrektor PSP NR1 T. Święs.

Apel przygotowali: M. Mączyńska, J. Kasprowicz, A. Siekaniec, B. Szmul, M. Galej, J. Trybalski. Fotogaleria: R. Telega