„Czytamy z sercem”

W szkolnej bibliotece została zorganizowana akcja „Czytamy z sercem”, w której uczestniczyła klasa 3a i 3b. Odbyła się ona w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania i Światowego Dnia Serca, obchodzonych 29 września, miała na celu promocję czytelnictwa, propagowanie zdrowego stylu życia oraz poznanie budowy i roli serca.

Podczas zajęć, prowadzonych przez bibliotekarkę Panią Agatę Bogusz, uczniowie wysłuchali edukacyjnej „Bajki o sercu”, odpowiadali na pytania do tekstu, poznali budowę najważniejszego ludzkiego organu, czytali cytaty o sercu, układali puzzle, uczestniczyli w przedstawieniu, wcielając się w role medyków oraz pooglądali wystawkę książek o sercu. W spotkaniu uczestniczyła także szkolna pielęgniarka Pani Ewa Hadam, która edukowała dzieci jak dbać o serce, co jeść, pić i aktywnie spędzać czas, aby nie mieć problemów kardiologicznych. Dodatkowo każdy mógł posłuchać bicia swojego serca i sprawdzić ciśnienie krwi.

Na koniec akcji uczniowie otrzymali zadanie: klasa 3a pokolorować serce według danego kodu, a klasa 3b pomóc znaleźć sercu wyjście z labiryntu.