„Podróżowanie przez czytanie”

Klasa II c wraz z wychowawczynią panią Justyną Bułdys przystąpiła do międzynarodowego programu edukacyjnego wpierającego rozwój  czytelnictwa „CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki”. Tegoroczna edycja to „Podróżowanie przez czytanie” –poprzez zabawę uczniowie pogłębią wiedzę na temat wybranych krajów na kuli ziemskiej, ich piękna, różnorodności, kultury i tradycji. Uczniowie klasy II c rozpoczęli swoją zabawę z czytaniem w połowie września od modułu I – podróży po Polsce, wybierając lekturę „Sposób na Elfa” autorstwa Marcina Pałasza. Zapoznali się z wesołą i ciekawską chmurką Tolą, przygotowali swoje lekturniki a także wspólnie wykonali plakat zachęcający pozostałe klasy do przeczytania książki „Sposób na Elfa”.