„Przerwa na czytanie”

Nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Miesiąca Bibliotek Szkolnych i kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Uczniowie klas I-III z wychowawczyniami poświęcili chwilę czasu na książkę między swoimi lekcjami.Młodzież klas IV-VIII czytała w trakcie najdłuższych przerw w sali gimnastycznej. Wydzielona strefa ciszy przyciągnęła także dzieci z młodszych roczników, które polekcyjny czas spędzają w świetlicy. Dzięki wszystkim uczestnikom łączna liczba czytających wyniosła 398 osób. 

Przed wyznaczonym dniem bicia rekordu w czytaniu na przerwie na lekcjach bibliotecznych postały hasła popularyzujące akcje. Uczennice klasy 5c Amelia Koryto, Olga Mazur, Wiktoria Dziepak i Alicja Kędzierska wykonały plakaty reklamowe. Nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej przygotowały piękne scenografie salpopularyzujące akcję. Dzieci opowiadały o swoich ulubionych bajkach, które przyniosą do szkoły. W dniu bicia rekordu nie zabrakło zapominalskich, dla których biblioteka szkolna była jedynym ratunkiem na wypożyczenie książek.

Dzięki zaangażowaniu wychowawczyń klas I-III, nauczycieli polonistów w tym p. Moniki Mączyńskiej oraz wielkiej pomocy części klasy 5C udało się zorganizować w jeden czwartek października taką wielką akcję czytelniczą w naszej szkole.