#Szkołapamięta

Już po raz 4 uczniowie PSP nr 1 w Dynowie wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki ,, SZKOŁA PAMIĘTA”. Do akcji przystąpiło 390 uczniów naszej szkoły i wychowawcy.

21 października uczniowie klasy 8b i 8c wraz z opiekunkami Samorządu Uczniowskiego p. Beatą Piejko i p. Alicją Siekaniec porządkowali na cmentarzu groby Nieznanego Żołnierza, powstańców styczniowych, lokalnych bohaterów oraz byłych, zasłużonych nauczycieli. Od 24 do 26 października SU zorganizował zbiórkę zniczy i kwiatów w narodowych barwach, a następnie uczniowie wykonali siedem okolicznościowych wieńców na uporządkowane groby. Szczególne podziękowania składamy p. Alinie Banaś –  kwiaciarnia            ,,Stokrotka”, która zasponsorowała patriotyczne szarfy i gąbki do wieńców.

24 października uczniowie złożyli wieńce i zapalili znicze, aby w ten piękny sposób uczcić pamięć bohaterów naszej wolności i również tych, którzy są szczególnie związani z historią naszego miasta, regionu i lokalnej społeczności.