Jak dbać o środowisko naturalne

W dniu 20 grudnia uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Gospodarki Komunalnej w Błażowej- Panią Małgorzatą Kruczek. Spotkanie to miało na celu zwrócenie najmłodszym uwagi na mogącą się rozpocząć już w ich wieku świadomą dbałość o środowisko naturalne. Zgromadzeni mieli okazję uzupełnić swą wiedzę a także powtórzyć i rozszerzyć znane im do tej pory treści na temat segregowania śmieci. Jak się okazało podczas spotkania, temat segregacji śmieci nie był obcy naszym uczniom. Znakomicie odpowiadali na pytania sprawdzające ich wiedzę w tym zakresie. W nagrodę otrzymali klasowe maskotki mające im przypominać o stałej potrzebie dbałości o środowisko naturalne oraz inne materiały dotyczące zasad segregacji odpadów.

Finały wojewódzkie w badmintonie

W dniach 13 oraz 15 grudnia odbyły się Finały Wojewódzkie Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci w badmintonie🏸 Gospodarzem imprezy była szkoła podstawowa w Straszęcinie. Naszą szkołę reprezentowały drużyny dziewcząt. Starsze reprezentantki zajęły 9 miejsce natomiast ich młodsze koleżanki odpadły w ćwierćfinale zajmując ostatecznie miejsce 5. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Niedzielska, Emilia Halko w kategorii Igrzysk Młodzieży, a w kategorii młodszej: Wiktoria Szajnik, Malwina Piwowar a także Aleksandra Wojdyło.

Drużyny do zawodów przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego Panowie Radosław Telega i Damian Chudzikiewicz.