Ratownicy czytelnictwa w szkolnej bibliotece

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie „Ratownicy czytelnictwa”, w którym należy podejmować działania na rzecz wzrostu zainteresowania książkami.

W ostatnim czasie odbyło się kilka spotkań w szkolnej bibliotece. Uczniowie klasy 5c czytali wybrane książki, opowiadali treść, bawili się we wskazywanie strony, na której widnieje ważne zdanie, szukali synonimów do powtarzających się słów, wyznaczali kolegom zadania związane z publikacją.

Klasa 2c oglądała ulubione pozycje, zarówno bajki, encyklopedie i literaturę poznawczą. Każdy miał możliwość wybrać sobie kolorowanki zgromadzone na kiermaszu. Uczniowie wysłuchali także tekstów „Książki bez obrazków” oraz „Franklin i książka z biblioteki”. Na koniec dzieci wykonały zakodowany świąteczny obrazek.