Zabawa choinkowa 2023

W sobotę 11 lutego br. w naszej szkole zorganizowano coroczną zabawę choinkową. Głównym organizatorem imprezy była Rada Rodziców. Dzieci i młodzież bawili się w dwóch grupach. Klasy I-IV w godzinach 11.00-15.00 oraz klasy starsze V-VIII 16.00-20.00. Łącznie frekwencja wyniosła blisko 450 uczniów. Zabawa prowadzona była przez SOUND SQUAD Event. Duet DJa i wodzireja wprowadził dzieci i młodzież w świat muzyki i świetnej zabawy. Nie zabrakło konkursów i zadań do wykonania. Główną rywalizacją zabawy była rywalizacja na stroje. Było kreatywnie i kolorowo. Wielkie brawa dla dzieci, wychowawców i rodziców, bez których zaangażowania konkurs by się nie odbył.

Dla najlepszych Rada Rodziców ufundowała nagrody w postaci czeków pieniężnych. Tradycyjnie rodzice przygotowali poczęstunek oraz paczki.

Zapraszamy do fotorelacji z sobotniej imprezy.

Złote medale młodych szczypiornistów w Igrzyskach Dzieci w finale powiatu w piłce ręcznej chłopców

W piątek 10 lutego na hali sportowej w Błażowej miał miejsce Finał Powiatu Rzeszowskiego Igrzysk Dzieci w piłce ręcznej chłopców. Do zawodów przystąpiło 4 drużyny które rozegrały 6 meczy systemem „każdy z każdym”. Nasi zawodnicy wygrali pierwszy mecz 13:2 z drużyną z Trzebowniska by następnie ulec z gospodarzami zawodów po rzutach karnych 0:2 (6:6 w czasie regulaminowym). W meczu o 1 pierwsze miejsce reprezentanci naszej szkoły zwyciężyli bardzo pewnie niepokonaną do tej pory drużynę z Głogowa Małopolskiego 6:1 tym samym awansując do zawodów Rejonowych .

Naszą szkołę reprezentowali: Fara Bartłomiej, Fara Alan, Wójcik Kacper, Mnich Wojciech, Woźniak Aleksy, Marszałek Jan, Łukasz Fabian, Kaczorowski Michał, Martowicz Bartosz, Łaś Gabriel, Łach Jakub, Trybalski Miłosz, Kałamucki Tomasz,Kulon Szymon. Drużynę do zawodów przygotował Pan Damian Chudzikiewicz.

Złote i srebrne medale w finałach powiatu w piłce ręcznej w kategorii dziewcząt

6 i 9 lutego odbyły się finały powiatu rzeszowskiego w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Igrzyskach Dzieci w piłce ręcznej dziewcząt. Rywalizacja odbywała się na halach w dynowskim liceum oraz hali w Błażowej.

Pierwsze na parkiety wybiegły dziewczęta klas 7/8, które swoje zawody rozgrywały gościnnie w Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie. Do zawodów przystąpiły 4 szkoły. A oto wyniki i podsumowanie turnieju.

WYNIKI ZAWODÓW:

Błażowa – Wólka Niedźwiedzka 7:2

Dynów – Głogów Młp. 8:4

Dynów – Wólka Niedźwiedzka 12:0

Błażowa – Głogów Młp. 8:1

Dynów – Błażowa 7:3

Wólka Niedźwiedzka – Głogów Młp. 3:6

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA:

1. SP1 Dynów

2. SP Błażowa

3. SP Głogów Młp.

4. SP Wólka Niedźwiedzka

Awans do następnego etapu rozgrywek:

1. SP1 Dynów

10 lutego swoje mecze w kategorii Igrzysk Dzieci rozgrywały młodsze dziewczęta. Miejscem zawodów była hala sportowa w Błażowej. Do zawodów zgłosiło się 6 drużyn. Rywalizowano w dwóch grupach. A oto wyniki.

Grupa A:

4. SP KAMIEŃ

5. SP GŁOGÓW MŁP.

6. SP TRZEBOWNISKO

Opiekunem obu drużyn jest R. Telega.

Podaj łapę przygodzie z teatrem „Maska”

09.02.2023 r.odbył się wyjazd kl. 2a i 2b do teatru „Maska”w Rzeszowie. Na świecie jest wiele  psów  rasowych i kundelków, jedne uwielbiają zabawę z piłką, inne pomagają ludziom, a jeszcze inne pilnują  naszych domostw . Jednak wszystkie psy potrafią być wiernymi przyjaciółmi  człowieka. Taką  przyjaźń uczniowie klasy IIa i IIb  mogli  obejrzeć w spektaklu pt. „HACHIKO”. To wyjątkowy spektakl osadzony  w japońskich realiach , mówiący o niezwykłej przyjaźni człowieka z psem, która wydarzyła się naprawdę prawie sto lat temu. Ta historia  wspaniale opowiedziana przez  aktorów teatru Maska” uczy, bawi  i wzrusza.