Projekt nauki pływania dla dzieci

W miesiącu marcu rozpoczęliśmy cykl wyjazdów na basen do Strzyżowa. Program nauki pływania jest adresowany do uczniów szkół podstawowych z klas III. Korzysta z niego 40 uczniów z naszej szkoły. Zakłada systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych z zakresu nauki pływania. Wyjazdy odbywają się raz w tygodniu w piątki.

Główne cele programu: upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży,nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, profilaktyka przeciwdziałania i korygowanie wad postawy, uczestnictwo w dodatkowych zajęciach sportowych, efektywne wykorzystanie infrastruktury sportowej (pływalnie), wyrównywanie szans w dostępie do infrastruktury sportowej poprzez objęcie programem w szczególności uczniów, zamieszkałych w miejscowościach, w których nie ma pływalni, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów.