Halowe zmagania naszych lekkoatletów w III OTWARTYCH MISTRZOSTWACH MIASTA RZESZOWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W LEKKIEJ ATLETYCE o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych w Rzeszowie

W dniu dzisiejszym w nowoczesnej hali Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się III Halowe Mistrzostwa Rzeszowa Szkół Podstawowych w lekkiej atletyce. Do rywalizacji przystąpiło ponad 320 zawodników i zawodniczek z terenu Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego a także szkoła z Pruchnika. Zawody odbywały się w 2 kategoriach wiekowych (roczniki 2008-2009 oraz 2010 i młodsi).

Po ciężkiej pracy wykonanej okresie przygotowawczym, naszą szkołę reprezentowała 18 osobowa drużyna.

Ze świetnej strony pokazali się nasi młodsi reprezentanci, którzy w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce zdobywając 5 medali : 4 złote i 1 brązowy 🥇🥇🥇🥇🥉

Ivan Lazarevic 1 miejsce w biegu na 60 m(2 krotnie poprawiony rekord życiowy)

Kacper Wójcik 1 miejsce w soku w dal( również rekord życiowy)

Wojtek Mnich 1 miejsce po fantastycznej walce na samym finiszu i przewadze zaledwie 0,2 s.😎

Piotrek Domin 1 miejsce w biegu sprinterskim na 200 m (życiówka)

3 miejsce Julia Piech w skoku w dal

4 miejsce Ola Wojdyło w skoku w dal

5 miejsce Aleksy Woźniak w pchnięciu kulą (4kg).

Nasi starsi reprezentanci również zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i zdobyli 1 medal, a także zajmowali miejsca tuż za podium:

Dawid Lichota – 3 miejsce w pchnięciu kulą (5kg)

Dawid Dziepak – 4 miejsce i strata 0.16 s do brązowego medalu w biegu na 600 m

Jakub Gumiela – 5 miejsce w biegu na 300 m

Zawodników przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego Pan Radosław Telega (dziewczęta),oraz Pan Damian Chudzikiewicz (chłopcy).

Fot. R. Telega