Apel z okazji Świąt Wielkanocnych

„Wielkanoc, Wielkanoc świat z zimy się obudził, te święta to pamiątka,że Chrystus zbawił ludzi”. Wielkimi krokami zbliżają się bardzo radosne Święta Wielkanocne. Z tej okazji uczniowie klas IIIa, IIIb i IIc razem ze swoimi wychowawczyniami przygotowali w szkole uroczysty apel. Radosne piosenki były przeplatane krótkimi wierszykami oraz ciekawą inscenizacją. Wszyscy chętnie obejrzeli przedstawienie, które wprowadziło nas w podniosły nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Akademię zaszczycili swoimi osobami Burmistrz Miasta Dynowa Pan Zygmunt Frańczak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Alicja Wolańska, a także nauczycielki i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola w Dynowie.

Apel przegotowały: Anna Kędzierska, Weronika Potoczna, Justyna Bułdys.

Fot. Radosław Telega, Grzegorz Iwański.

Zwycięski baraż o finał wojewódzki

W dniu 5.04 br. w hali dynowskiego liceum odbył się baraż w finał wojewódzki IMS w p. ręcznej w kategorii chłopców. Oprócz naszej drużynie w zawodach wystąpili zawodnicy z SP Cmolas i SP Lutcza.

Wyniki:

PSP NR1 Dynów – SP1 Lutcza 12:9

PSP NR1 Dynów – SP Cmolas 9:8

SP Cmolas – SP1 Lutcza 11:9

Kolejność końcowa:

1. PSP NR1 Dynów

2. SP Cmolas

3. SP1 Lutcza

Dzięki zwycięstwu w barażu uzyskaliśmy awans do najlepszej czwórki na Podkarpaciu. Finał końcem kwietnia w Przemyślu. Opiekunem zespołu jest Pan Dariusz Mazur. Gratulujemy!!!

Prace nad wielkanocną pisanką

Uczniowie klas I-III wraz ze swymi wychowawczyniami postanowili przenieść odrobinę radości zbliżających się Świąt Wielkanocnych do szkoły. Udekorowali główny korytarz szkoły własnoręcznie wykonanymi pisankami. Wspaniałe pomysły, kompozycje, zestawienie kolorów a także technika wykonania pisanek sprawiają, że prezentują się pięknie.

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

W rocznicę urodzin duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji grupa uczniów 5c wraz z panią z biblioteki prowadziła warsztaty czytelnicze w jednej ze szkolnych świetlic. Tegoroczna akcja poświęcona jest literaturze szwedzkiej, dlatego uczestnicy poznali książki z owego regionu świata, wysłuchali bajki Andersena „Dzielny ołowiany żołnierzyk” i wykonali zakładki do książek.