Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

W dniu 28.04. 2023 r. uczciliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, dzieci i młodzież pod opieką J. Skubisz, B. Piejko, E. Cichy, J. Trybalskiego przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Akademię rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru oraz odśpiewania hymnu państwowego. Apel poprowadzili narratorzy G. Kłak oraz M. Kaczorowski. Uczniowie przedstawili jak w kalendarzu wypadają „Majowe Święta”. m.in. Święto Pracy, Święto Flagi, Święta Konstytucji 3 Maja, Dnia Europy, Dnia Matki. W swoich występach wokalnych zaprezentowali się M. Pyś – „Mury”, chór – Hymn Unii Europejskiej, Barka, K. Halko – „Jesteś Mamo skarbem”. Na koniec apelu uczniowie klas 8ab wykonali układ Poloneza.