Najważniejsze, żeby w życiu robić to, co się kocha – spotkanie z Marcinem Pałaszem

Uczniowie klasy 3a oraz 3b byli na spotkaniu z popularnym pisarzem dla dzieci i młodzieży Marcinem Pałaszem, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dynowie . Autor opowiadał młodzieży o swoim rytmie dnia, o tym, że najlepiej pisze się nocą i dlaczego jego budzik jest nastawiony na 11.59. O swojej pracy, w której zawsze używał wyobraźni – najpierw w agencji reklamowej, potem w wymyślaniu historii dla dzieci. Pierwsza książka powstała jako prezent dla chrześniaka – opowieść o potworach, zwariowanej kaczce śpiewającej arie operowe i odkurzaczu uciekającym do lasu. Za namową bliskich została wysłana również do wydawnictwa i w ten sposób rozpoczęła się kariera pisarska Marcina Pałasza. Autor z dużym poczuciem humoru opowiadał anegdoty ze swojego życia, np. o młodzieńczej przygodzie z poezją oraz wiele ciekawostek dotyczących Elfa. Elfowi, psu przygarniętemu ze schroniska, poświęcona była osobna część spotkania. W końcu to właśnie książki o nim cieszą się niesłabnącą popularnością, a pierwszy tom serii od kilku lat jest lekturą szkolną. Ukochany kundelek jest bohaterem wielu śmiesznych i wzruszających opowieści. Młodzież miała wiele pytań dotyczących zawodu pisarza, ulubionych książek autora, czy jego ocen w szkole. Marcin Pałasz podkreślał, że najważniejsze w życiu to robić to, co się lubi, a najlepiej to, co się kocha. Na koniec spotkania rozległy się głosy: „Niech Pan nam coś jeszcze opowie!” Jak zwykle były autografy na książkach, rozmowy kuluarowe i wspólne fotografie.