Dzień Ziemi 2024

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ochronę środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej oraz życia w zgodzie z naturą. W bieżącym roku szkolnym obchodom Dnia Ziemi w naszej szkole  towarzyszyły następujące wydarzenia:

  1. Wyjście uczniów klas II b i II c do Nadleśnictwa Dynów oraz udział w ogólnopolskiej akcji #sadziMY.

  2. Happening klasy IIIa mający na celu chęć uświadomienia mieszkańcom naszego pięknego miasteczka Dynowa o potrzebie dbania o środowisko naturalne a także prezentacja tematu koleżankom i kolegom z innych klas.
  • Spotkanie z klasami I-III mające na celu przedstawienie prezentacji na temat piękna natury, zagrożeń dla naszej planety a także sposobów dbania o Ziemię. Ponadto, w tym samym dniu uczniowie mogli skorzystać  z wielu innych, przygotowanych dla nich atrakcji. Na głównym korytarzu szkoły zaznajamiali się z przygotowanymi opracowaniami o tematyce proekologicznej, mieli okazję pooglądać świat w okularach VR a także zakupić los
    w przygotowanej loterii przyrodniczej. Radości nie było końca a wirtualna rzeczywistość stała się inspiracją do podejmowanych działań proekologicznych. Liczny udział uczniów 
    w realizowanych działaniach był dowodem wszechstronnych zainteresowań  naszych uczniów.

Koordynatorzy akcji: p. Barbara Siekaniec, p. Beata Rejkowska oraz p. Magdalena Gwóźdź składają serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców działającej przy naszej szkole, Dyrekcji Szkoły oraz Nadleśnictwu Dynów za sponsorowanie wspaniałych nagród a także przekazanie naszym uczniom sadzonek drzew.

Uczniom dziękujemy za liczny udział w realizowanym przez nas projekcie.