Z wizytą w Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej

21 grudnia klasy 2c i 3a udały się do Muzeum Kultury Szlacheckiej w Kopytowej.  Uczniowie wzięli udział w warsztatach tworzenia pierników Bożonarodzeniowych, które połączone były z lekcją muzealną. Warsztaty odbywały się w piwnicach Dworu w Kopytowej, który niegdyś należał do sławnych z wypieku pierników Cystersów.

Wykonane przez siebie pierniki dzieci zabrały ze sobą jako pamiątkę z pobytu w Muzeum Kultury Szlacheckiej.

Fotorelacja autorstwa p. Moniki Mikoś.

WIGILIA KLASOWA

Wigilie klasowe były kolejnym ważnym wydarzeniem w życiu naszej szkoły. Tradycji stało się zadość, był opłatek, świąteczne życzenia, wspólne śpiewanie kolęd. Wszyscy byli pięknie i odświętnie ubrani, a to tworzyło jeszcze wspanialszą atmosferę. Na stole rozłożone były przeróżne pyszności, ciasta własnych wypieków, pierniczki oraz potrawy wigilijne. Wszyscy poczuli magię Świąt Bożego Narodzenia.

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

W dniu 21.12.2018 r. odbyła się akademia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Gościem apelu był Burmistrz Miasta Dynowa p. Zygmunt Frańczak. Uczniowie przedstawili montaż muzyczno-słowny poświęcony Świętom Bożego Narodzenia. Głównymi celami było przypomnienie tradycji i obrzędów związanych ze świętami, kształtowanie rozumienia i kultywowania zwyczajów świątecznych, szczególne znaczenie mają spotkania z rodziną przy wspólnym stole, zwłaszcza wigilijnym, na którym nie może zabraknąć opłatka, nakrycia dla niespodziewanego gościa, składanie sobie życzeń, obdarowywanie się prezentami, choinka i wspólne śpiewanie kolęd. Na koniec nie zabrakło życzeń, które złożył Samorząd Uczniowski, Burmistrza Miasta oraz Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr1 Tadeusz Święs.

Apel przygotowali: Elżbieta Słoninka, Danuta Kusińska, Jakub Trybalski, Małgorzata Galej. Fot. G. Iwański

Wigilia Miejska 2018

W dniu 20 grudnia br. odbyła się XIII Wigilia Miejska. Tradycyjnie miejscem spotkania była szopka ustawiona na Rynku Miasta. Nie zabrakło życzeń oraz części artystycznej. Tradycyjnie można było posmakować przysmaków związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do fotorelacji autorstwa p. Grzegorza Iwańskiego