Programy

  1. Program dla Szkół”  – „Owoce i warzywa w szkole” obejmuje wszystkich uczniów klas I-V
  2. Program „Owoce w szkole” – uczestniczy w nim 163 uczniów klas I-III SP.
  3. Ogólnopolski program edukacyjny dla klas I-III „Śniadanie daje moc” promujący zdrowe żywienie wśród uczniów i rodziców.
  4. Program „Zdrowo jem, więcej wiem” dla uczniów klas I-III SP.
  5. „Klub czterech żywiołów” dla uczniów klas pierwszych rozwija zainteresowania przyrodnicze i promuje postawy ekologiczne.
  6. Program edukacyjny „Ratujemy i uczymy ratować” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – kontynuacja. W klasach I SP nauczycielki przeszkolone w ramach programu WOŚP uczą dzieci podstaw udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
  7. Program „Klub Bezpiecznego Puchatka”, którego celem jest edukacja pierwszoklasistów w zakresie bezpieczeństwa w domu, szkole, na drodze i w czasie zabawy.
  8. Program podnoszenia bezpieczeństwa dzieci „Policja nie tylko dzieciom”, dla klas III SP, „Bezpieczna droga do szkoły” dla klas I – celem jest edukacja dzieci z zakresu ruchu drogowego – kształtowanie właściwych zachowań, wyposażenie w elementy odblaskowe podnoszące poziom bezpieczeństwa.
  9. „Małe czy duże przyda się naturze” – ogólnopolski program edukacyjny Ministerstwa Środowiska kształtujący pozytywne postawy w stosunku do polskiej przyrody.
  10. Program edukacyjny dla dziewczyn klas VI „Między nami kobietkami” omawiający przemiany i problemy wieku dojrzewania.
  11. „Mam kota na punkcie mleka” – program propaguje szersze wprowadzanie produktów mlecznych do codziennej diety dzieci i młodzieży
  12. Ogólnopolski Program Edukacyjny „Akademia Dojrzewania” skierowany do uczennic klas I i II gimnazjum omawiający problemy okresu dojrzewania.

    Programy zrealizowane (w ostatnich trzech latach)


  13. Rządowy program rozwijania kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Cyfrowa szkoła” – realizowany w roku szkolnym 2012/2013
  14. Program unijny 9.1.2 „Według potrzeb i zdolności moja głowa wszystko mieści” – realizowany w roku szkolnym 2011/2012
  15. Projekt Ministerstwa Sportu: „Promocja lekkiej atletyki na terenie miasta Dynów” – UKS „Pogórze” pozyskało dofinansowanie na zajęcia sportowo-rekreacyjne dla uczniów w ramach programu „Upowszechnianie lekkiej atletyki” – promocja lekkiej atletyki na terenie miasta Dynowa. Całkowity koszt zadania to 31 250,00 zł. Łączna liczba godzin zajęć z lekkiej atletyki to 500. Godziny te zrealizowano od marca do listopada 2013r.
  16. Akcja zbiórki „Makulatura na misje” – w ramach krajowej akcji zbiórki „Makulatura na misje” uczniowie Zespołu Szkół w Dynowie w okresie od 12 do 23 listopada 2012 roku zebrali rekordową ilość makulatury około 10 ton. Pozyskane środki ze sprzedaży makulatury rzeznaczone zostały na budowę studni w Sudanie Południowym.
  17. „Tydzień Edukacji Globalnej” 16-24 listopad 2013r.