„Mistrz głośnego czytania klas 2 i 3”

W bibliotece szkolnej odbyła się rywalizacja reprezentantów klas 2 i 3 o tytuł mistrza pięknego czytania. Do turnieju przystąpiło 29 osób, wytypowanych w klasowych eliminacjach. Komisja w składzie p. Małgorzata Marszałek (nauczycielka języka polskiego) i p. Dorota Chudzikiewicz (emerytowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej) brały pod uwagę: płynność i bezbłędność czytania, wyrazistość, dykcję oraz interpretację tekstu. Uczniowie ponad miesiąc wcześniej otrzymali wytyczne co do czytanego tekstu. Klasy 2 miały ćwiczyć czytanie książki Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, zaś klasy 3 Marii Krüger „Karolcia”. Poziom przygotowania uczniów był tak wysoki, że jury zdecydowało o przyznaniu następujących miejsc:

w kategorii klasy 2 – I miejsce: Anita Kośmider (2a) i Weronika Wołowicz (2b). II miejsce: Maryla Bieńko (2a), Lena Piech (2a), Bartłomiej Marszałek (2b), Filip mnich (2b), Bartłomiej Siry (2b), Iga Janik (2c). Wyróżnieni: Patrycja Wrotniak (2a), Jakub Pielech (2c), Maja Wołowicz (2c).

w kategorii klasy 3 – I miejsce: Lena Kozłowska (3a), Milena Ulanowska (3a), Pola Hadam (3b), Kaja Klaczak (3b), Fabian Fara (3d). II miejsce: Anna Ostafińska (3a), Marcel Pilch (3c), Antonina Wolanin (3c), Zuzanna Kulon (3d), Matej Lazarevic (3d). Wyróżnieni: Zuzanna Kępa (3a), Julia Makara (3a), Gabriel Sarnicki (3a), Lena Baran (3b), Mikołaj Jurasiński (3b), Aleksandra Karnas (3c), Julian Mazur (3c), Maciej Sienko (3c), Anna Mehmedovic (3d). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodkości, natomiast zwycięzcy nagrody książkowe.  Dziękujemy konkursowiczom za chętny udział i gratulujemy pasji czytania!