Dzień Poezji w szkolnej bibliotece

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest 21 marca i ma na celu promocję czytania, pisania i upubliczniania wierszy. Biblioteka szkolna celebrowała ten dzień z uczniami klasy 5c, którzy podczas pierwszej długiej przerwy rozdawali na szkolnym korytarzu zakładki do książek, a na drugiej czytali poezję polskich twórców: Mickiewicza, Baczyńskiego, Słowackiego, Norwida, Leśmiana.

Matematyczne konkury wiedzy

W dniu 16 marca 2023 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie, odbył się pod honorowym patronatem Kuratorium Oświaty Rzeszowie IV Turniej Wiedzy „Matematycznie Kreatywni”. Uczennica naszej szkoły Jadwiga Prokop z kl. 8a zajęła I miejsce – opiekunem pani Bogusława Szmul.

Międzynarodowy Dzień Matematyki ma podkreślić rolę „królowej nauk”,z tej okazji organizowane są różne konkursy i zawody, by zachęcić uczniów do czerpania radości z wyzwań, jakie niesie ze sobą matematyka. 16 marca odbył się w szkole Międzynarodowy Konkurs „Kagur Matematyczny”, w którym wzięło udział 21 uczniów klas IV -VIII. Koordynatorem konkursu w szkole był pan Marek Siekaniec.