„Mistrz kaligrafii” klas pierwszych

Tydzień temu 65 uczniów klas pierwszych przystąpiło do konkursu „Mistrz kaligrafii”. Każdy uczestnik otrzymał krótki tekst pisany komputerowo, który należało przelać na papier w wąskie linie. Zdania zawierały litery poznane już na lekcjach. Zaangażowanie i podejście do rywalizacji było godne podziwu. Jury powołane do oceny prac to mistrzynie w tym fachu: p. Lucyna Wandas i p. Dorota Chudzikiewicz, zwracały uwagę na czytelność, estetykę, ład, prawidłowe rozmieszczenie tekstu, właściwe łączenie liter i ich równomierne położenie, poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Komisja nagrodziła następujące osoby:

Klasa 1A

I miejsce: Alan Mareńczak

II miejsce: Zuzanna Nowak

III miejsce: Julia Mazur

Wyróżnienia: Franciszek Kłak, Gabriel Kłak, Wiktoria Kozłowska, Julia Toczek

Kl. 1B

I miejsce: Karolina Łach, Sara Bielec, Karolina Zardzewiała, Kamil Sapa

II miejsce: Nikola Hałas, Karol Kopacki

III miejsce: Mila Potoczna, Maja Szewczyk

Wyróżnienia: Leon Niemiec, Zuzanna Sieńko, Maciej Lisze

Klasa 1C

I miejsce: Katarzyna Bąk

II miejsce: Julia Grześków

III miejsce: Zuzanna Klaczak

Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się w szkolnej bibliotece w Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Uczniowie zajmujące poszczególne miejsca oraz wyróżnieni otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe, zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozostali odebrali dyplom udziału, a wszyscy dodatkowo słodkości. Wszyscy uczniom klas pierwszych i ich wychowawczyniom dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie do konkursu, a paniom z jury za poświęcony czas.