Półfinały wojewódzkie w drużynowym badmintonie dziewcząt i chłopców

22.11.2016 r. w Czaszynie (pow. sanocki) odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie drużynowym dziewcząt. SP 1 w Dynowie reprezentowały Wiktoria Fara, Oliwia Paździorna uczennice klasy VI b. Do zawodów przystąpiło 10 drużyn z południa województwa. Gry odbywały się w 4 grupach. Nasze zawodniczki zagrały z: SP 4 Sanok, SP Czaszyn, SP 1 Sanok oraz SP Zagórz. Pierwsze trzy mecze zakończyły zwycięstwami 3:1, co pozwoliło wystąpić w wielkim finale. W finale brakło sił,  Wiktoria i Oliwia uległy uczennicom z Zagórza 0:3. Mimo porażki nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i sprawiła dużą niespodziankę. W nagrodę dziewczyny wystąpią w finale wojewódzkim, który odbędzie się w grudniu. Należy podkreślić, że jest to historyczny wynik, gdyż nigdy wcześniej uczniowie dynowskiej Szkoły Podstawowej nie awansowali do finału wojewódzkiego.

Dzień później swoje zawody mieli chłopcy. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Igor Plaucha, Kacper Miśniakiewicz. Do zawodów przystąpiło 11 drużyn. Gry toczyły się w czterech grupach. Nasi uczniowie trafili do grupy D z SP Czaszyn oraz SP Poraż. Z gospodarzami turnieju chłopcy przegrali 0:3, zaś z SP Poraż po wyrównanym boju wygrali 3:2. W dalszej fazie gier spotkaliśmy się SP1 Sanok, wynik spotkania 0:3 i odpadamy z zawodów. W końcowym rozrachunku kończymy na 5 miejscu.

Opiekun drużyn: Radosław Telega

Oliwia Paździorna
Oliwia Paździorna

Wiktoria Fara
Wiktoria Fara
II miejsce w półfinale wojewódzkim - awans do zawodów finałowych
II miejsce w półfinale wojewódzkim – awans do zawodów finałowych

Igor Plaucha
Igor Plaucha
Kacper Miśniakiewicz
Kacper Miśniakiewicz
V miejsce w półfinale wojewódzkim w badmintonie drużynowym
V miejsce w półfinale wojewódzkim w badmintonie drużynowym