WYCIECZKA KLASY 8C DO WARSZAWY 1–3.12.2021 r.

Dzięki dofinansowaniu z ministerialnego programu ,,Poznaj Polskę” uczniowie klasy 8c i dwie uczennice z klasy 8d mogli wziąć udział w wycieczce do STOLICY pod hasłem ,,Śladami Polskiego Państwa Podziemnego”.

Uczniowie zwiedzili Powązki, teren dawnego getta żydowskiego, m.in. fragment muru getta, Umschlagplatz, Stare Miasto, Zamek Królewski, pomnik Małego Powstańca, Jana Kilińskiego, Krakowskie Przedmieście i okolice, pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Mikołaja Kopernika, Fryderyka Chopina, Józefa Piłsudskiego, Henryka Sienkiewicza, Pałac w Wilanowie i Łazienki.

Uczestnicy wycieczki mieli także okazję przejechać Traktem Królewskim, Niezapomnianych wrażeń dostarczyła wizyta w Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Niepodległości Pawiak oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

Koordynatorka akcji: Beata Piejko